Küptaş İşi Yapan Ustalar

Küptaş işi yapan ustalar, Sağlamlığı nedeniyle Ankara da Küptaşı daha çok tercih edilebilmektedir. Fakat Özellikle Ankara Küptaşı  Ustası denilince önce küp ocakları akla gelir. Böylece Küptaşı geçmiş oluşumlarına bakmak lazımdır. Hem Ayrıca özellikle bütün taş ocağının belki bin yıllık bir geçmişi vardır.  

küptaş işi yapan ustalar

Küptaş işi yapan ustalar   ve granit küp hizmeti sunanların tipik olarak yaygın oldukları görülmektedir. Özellikle ayrı bir taş türü sunarlar. Bu işeDünyada sürekli yeni malzemeler ve yeni taş ocakları arayışı, mimari için sürekli olarak özel yeni teklifler ve cazibe alanları ortaya çıkarıyorlar. Ancak Üstelik Makinelerin kullanımı, taş ocaklarını ve Küptaşı   ustalarının mesleğinin önemini hassas hale getirir. Ustalarımıza ulaşmak için iletişime geçiniz.

Ankara da Küptaş İşi Yapan Tecrübeli Ustalar.

Öcelikle Küptaş, Granit küp taş işçiliği, günümüzde hala mümkündür. Ve önemli birkaç geleneksel taş ustalığından biridir. Üstelik Granit Küptaşlar ilk insanlar aletleri önemlidir. Bu durum Önemli yapıları ve günlük eserleri nasıl inşa ettiklerinden beri var olmuştur.   Granit Küp taşlar ilham verici ve efsanevi anıtlarımızdan bazıları antik taş işçiliğinin harika örneklerinden görebilmekteyiz. Güzel Anadolu Medeniyetinin bulunduğu eşsiz ve birçok yapıda taşları görmekteyiz.

Çok önceki Tarihten günümüzde intikal eder.  Küptaşı işçiliği de; iyi taş işleme becerilerinin yüzyıllardır vardır. Ancak Uzun yıllar boyunca devam eden bir gelenek olduğunu ve üretebileceğini kanıtlamaya yetiyor. Cennet Vatan Güzel Türkiyemiz de  Küptaşı ustalarının yetişmesinde muhtelif yerlerde bulunan granit taş ocaklarının bulunması sürekli tedarikini garantileyen yerlerin olmasından dolayı işçiliğinin de gündeme gelmesi söz konusu olmuştur. Ancak Ankara Küptaşı ustaları gündem olmuş ve piyasaya işçilikleri ile ve tecrübeleriyle girmişlerdir. Hemde Ayrıca Ankara Küptaşı ustaları da olsalar Sivas dan çıktıkları bilinmektedir.  

Grnit Küp taşı ve dolayısıyla küp taşlar doğal taş anlamında; dünyadaki en eski yapı malzemelerinden biridir. Ancak Güzel özelliği binlerce yıl önce zaten bilindik.

 Granit Küp taşı Ustası Taşları Nasıl olmalı

Granit Küp taşlar taş  ocaklarında birçok çeşidi bulunmaktadır. Bazıları Beyaz Granit blokların işlenmesi, kesildikleri yerde gerçekleşir. 

En önemlisi bir şekilde Küptaş işi yapan ustalar  ellerle gerçekleştirdiği iştir. Ancak Müşteri ilgisini çekebilecek standart boyutlara göre kesilmiş herhangi bir ürünü tedarik edebilecektir. Bu Doğal Granit Küp taşı usta Ankaralı Küptaşı ustalarının ellerinden geçerek yollara, meydanlara, caddelere, özel alanlara, tarihi yapıların bahçe ve yolların itina ile ustalıklarını adeta konuşturacak şekilde döşerler.

Öcelikle Ankara Küptaş işe yapan ustaları ellerinden birçok yere bu taşlar döşenmiştir. Geleneksel binlerce yıllık taş ustalığına da hizmet etmiştir. Küptaş işi yapan ustalarımıza ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir