Andezit Taşı

Andezit taşı döşeme, hangi doğal taş ürününden elde edilmiş olursa olsun, klasik bir şekilde zemin döşemesi, merdiven döşemesi veya yol döşemesi gibi alanlarda öne çıkar. Bu açıdan seçilen taşın mutlak olarak sağlam, estetik ve uzun ömürlüdür. Özellikle gri ve siyaha yakın tonlarda renkleri, tanecikli görüntüsü ve keyifli yapısı sayesinde de kentsel alanlarda çok sık kullanılmaktadır.

Yürüyüş yolları, bahçe dekorasyonları veya kaldırım döşemeleri gibi birçok farklı noktada daha düzenli ve sağlıklı bir döşeme için granit küp taşı döşeme tercihleri sağlanmaktadır. Genelde büyük bloklar halinde maden ocaklarından çıkar.

andezit-tas
andezit-tas

Andezit taşı döşeme şeklinde elde edilen granit malzemesinde boyutlara bakıldığında ise doğal kırma veya sulu kesim gibi üretim çeşitlerine göre değişen boyutlardadır. Böylece andezit küp taş döşeme fiyatları da taşların boyutlarından tutunda yapılacak projenin zorluk derecesine göre ve metrekareye göre fiyat almak doğrudur.

Andezit taşı döşeme uygulaması

Andezit taş döşeme yapılırken ilk önce yapılan işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz; taş döşeme yapılacak alanın tespiti, toprak analizinden sora belirli bir süre başka geçiş yeri belirlenir.

Uygulama yapılan Andezit taş alanları

  • Yaya yolları, küçük yerleşim bölgelerinde yollar, patikalar
  • Yüzme havuzu alanları, bisiklet yolları
  • Alışveriş alanları, meydanlar, otoparklar, otobüs durakları
  • Trafik adaları, kara yolu durakları, gösteri yerleri
  • Havaalanı boşaltma yerleri, Kamyon terminal ve park yerleri
  • Servis istasyonları, yükleme yerleri, ağır endüstriyel taşıt yolları
  • Park ve bahçelerde gezinti yolları ve dinlenme alanlarının tabanlarının kaplanması

Yaşadığımız zamanda ekonomik, estetik ve dayanıklılık özellikleri nedeniyle daha çok parke taşları kaplama tercih edilmektedir.

Yürüyüş yolu, park ve kaldırım gibi alanlara küp taş döşeme hizmeti vermekteyiz. Taş döşeme alanında sizlere hizmet verecek andezit taşı döşeme ekiplerimiz son derede tecrübedir. Taş uygulama işlerinize fiyatlandırma taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Parke taşı döşeme işlemine başlamadan önce zeminin sertliği kontrol ettikten sonra sıkışabilen zemin iyileştirilmelidir. Kum serilmeden önce gerekli olması hâlinde zeminin Kompaktör kullanmak gerekir. Yada silindir ile sıkıştırılması zemin sertliği için yeterlidir. Peyzaj tasarımında kullanılan doğal taşlar; granit, bazalt, andezit, kumtaşı, traverten, kayrak, kireç taşı, mermer ve çakıl taşı şeklinde sıralanmaktadır.

Granit küp taş alanında uzman personellerimiz ile sizlere en iyi işçiliği sunmaktayız. Kaldırımlara küp taş döşeme için bize ulaşabilirsiniz. Andezit taş döşeme işleriniz için size hizmet sunmaktayız. Bizimle iletişime kurun ve daha fazla bilgi alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir