Ankara Bazalt Taş Ustası

Bazalt Taş Ustası denilince önce akla Ankara Bazalt Taş Ustası gelmektedir. Küp ocakları ve granit bazalt küp taşların geçmiş oluşumlarına bakmak lazımdır. Genelde bütün taş ocağının belki bin yıllık bir geçmişi vardır.  Bazalt küp taş ve granit küp taş   hizmeti sunanların tipik olarak yaygın oldukları görülmektedir. Ayrı bir taş türü sunarlar. Dünyada sürekli yeni malzemeler ve yeni taş ocakları arayışı sürer. Mimari için sürekli olarak özel yeni teklifler ve cazibe alanları ortaya çıkarıyorlar. Yeni çıkan makinelerin kullanımı, taş ocaklarını ve bazalt küp taş ustalarının mesleğinin önemini hassas hale getirir. Ankara Bazalt Taş Ustası Başkentimizin yollarında ve tarihi yapıların güzelliğine güzellik katmaktadırlar

Ankara-bazalt-Tas-ustas

Ankara Bazalt Taş Ustası ile Kalıcı Eserler

Granit küp taş işçiliği arasında Bazalt Granit küp taş işçiliği, günümüzde hala kullanılmakta olan çok da önemlidir. Böylece Birkaç geleneksel taş ustalığından biridir. Granit bazalt taşlar ilk insanlar aletleri şekillendir. Hem Ev içi konutları, önemli yapıları ve günlük eserleri nasıl inşa ettiklerinden beri var olmuştur.   İnsana  ilham verici ve efsanevi anıtlarımızdan bazıları antik taş işçiliğinin harika örneklerinden görebilmekteyiz. Bazılarının başında Giza Piramitleri ve Tac Mahal‘i düşünün bunların dışında Anadolu Medeniyetinin bulunduğu eşsiz ve birçok yapıda taşları görmekteyiz.

Bazalt Taşın İşçiliği

Granit bazalt taş işçiliği de iyi taş işleme becerilerinin yüzyıllar boyunca devam eder. Türkiye de granit küp taş ustalarının yetişmesinde muhtelif yerlerdedir. Granit taş ocaklarının bulunması sürekli tedarikini garantileyen yerlerin olmasından dolayı işçiliğinin de gündeme gelmesi söz konusu olmuştur. Bundan dolayı Ankara Bazalt küp taş ustaları gündem olmuş ve piyasaya işçilikleri ile ve tecrübeleriyle girmişlerdir. Hatta Ankara Bazalt küp taş ustaları da olsalar Sivas dan çıktıkları bilinmektedir.

Bazalt taşlar ve dolayısıyla küp taşlar doğal taş anlamında, dünyadaki en eski yapı malzemelerinden biridir. Olumlu özellikleri, binlerce yıl önce zaten takdir sayan. 

Ustaların Bazalt Taşları

Günümüzdeki taş ocaklarında birçok çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca beyaz Granit blokların işlenmesi, kesildikleri yerde gerçekleşir. Bu önemli bir şekilde bazalt küp taş ustalarının usta ellerle gerçekleştirdiği iştir. Fakat müşterilerin ilgisini çekebilecek standart boyutlara göre kesilmiş herhangi bir ürünü tedarik edebilir. Bu granit küp taşlar usta Ankaralı küp taş ustalarının ellerinden geçer. Böylece yollara, meydanlara, caddelere, özel alanlara, tarihi yapıların bahçe ve yolların itina ile ustalıklarını adeta konuşturacak şekilde döşerler.

Ankara bazalt taş ustası  ellerinden birçok yere bu taşlar döşenir. Geleneksel binlerce yıllık taş ustalığına da hizmet etmiş sayılırlar. Üstelik bu ustalarımıza ulaşmak ve projelerinizde kalıcı eserler oluşturmalarını istiyorsanız iletişime geçin ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir