Ankara Granit Küp Taş Ustası

Ankara Granit Küp Taş Ustası denildiğinde granit küp taş işçiliğinde, daha çok bu güzide ilimizden önemli sanatkar ve tecrübeli granit küp taş uslarının çıktığı bilinmektedir.

  

Ankara küp taş ustası

 Granit Küp taş oluşumunda kayayı yeryüzünden çıkar. Ya da küpler halinde kesen testerelere kadar çeşitli yöntemler vardır. Ayrıca taşı oyan, cilalayan ve küp taş yapanlar ve taşın sağlam bir şekilde yerine sabitlenmesini sağlayan duvar ustaları, ister zemine, ister bir kaide üzerine, hatta bir binanın iç kısımları için bile şekil vermişilerdir.

Ankara Granit küp taş döşeme zanaatı öğrenmek şantiyelerde belki de çok fazla eğitim gerektirir. Ankara küp taş ustaları, çoğu küp taşların, nasıl kullanılacağı bilir. Taşı nasıl döşeme ustalığını ve bir oyuncak dizer her birinin nasıl sabitlenmesi gerektiği konusunda yetişme koşulları ve o granit küp taş döşeme tecrübesi ile de birleşince o işin hakkını veren ustalar olarak bilinmektedirler.

Ankara da granit Küp taş ustalarının genellikle bir şantiyede saha deneyine sahip olması, belirli bir kursa katılması veya çırak olarak başlaması gerekir.  Oysa En iyisi,  granit küp taş işi yapan ustaların yanında çıraklıktan başlayarak devam etmeleri gerekmektedir.

Küp taş ustası nasıl çalışır?

Özel alanlar veya anıtlar söz konusu olduğunda, taş duvarcıların genellikle şunları yapması gerekir:

  • Küp Taşı tanımak
  • İstenen şekle göre döşemek
  • Tasarımları oluşturmak
  • Projeye göre fikir vermek
  • Doku ve küp taş şekillerini bilmesi

Ankara da Çalışan Granit Küp Taş Ustası

Eski ve Tarihi mekanların çevre ve yollarına granit küp taş döşeme konusunda kendilerini geliştirmiş. Ancak Granit küp taş ustalığının dışında taş işçiliğinin çok daha ayrıntılı olduğu bilinmektedir.   Yine de Altı yüzü olan bu granit küp taşları  Ankaralı küp taş ustaları için tanıdıktır. Böylece hemen yere hangi yüzünün konulacağı konusunda ki tecrübelerini konuşturur ve taşı döşenecek yere koyar. 

Özellikle Tek bir hatalı taş dizilimi görüntüyü bozabilir. Fakat tecrübenin bir ürünü olarak granit küp taş ustaları hakkıyla yerine getirirler. Mezar taşlarından tutunda sınırsız alanda ustalıklar akla gelmektedir. Ankara granit küptaş ustası iletişim için arayabilirsiniz.

Çalışmayı bir meslek ve anlam yükleyerek sever. Yine de işleri yapmaları ailelerini geçindirmeleri bu sanatın ayrı bir önemini de belirtmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir