Ankara küptaş

Ankara küptaş hangi doğal taş ürününden elde edilmiş olursa olsun, klasik bir şekilde zemin döşemesi, merdiven döşemesi veya yol döşemesi gibi alanlarda öne çıkar. Bu açıdan seçilen taşın mutlak olarak sağlam, estetik ve uzun ömürlüdür. Özellikle gri ve siyaha yakın tonlarda renkleri, tanecikli görüntüsü ve keyifli yapısı sayesinde de kentsel alanlarda çok sık kullanılmaktadır.

Ankara küptaş  ve granit taşlar arasında sağlamlığı nedeniyle Ankara da küptaş  daha çok tercih edilebilmektedir. Ankara Küptaş Ustaları denilince önce küp ocakları ve granit andezit küp taşların geçmiş oluşumlarına bakmak lazımdır. Özellikle bütün taş ocağının belki bin yıllık bir geçmişi vardır.  

Küptaş Ankara Değişimi

Granit Andezit küp taş ve granit küp taş hizmeti sunanların tipik olarak yaygın oldukları görülmektedir. Böylelikle ayrı bir taş türü sunarlar. Genelde dünyada sürekli yeni malzemeler ve yeni taş ocakları arayışı, mimari için sürekli olarak özel yeni teklifler ve cazibe alanları ortaya çıkarıyorlar. Yeni makinelerin kullanımı, taş ocaklarını ve andezit küp taş ustalarının mesleğinin önemini hassas hale getirir

Yürüyüş yolları, bahçe dekorasyonları veya kaldırım döşemeleri gibi birçok farklı noktada daha düzenli ve sağlıklı bir döşeme için granit küp taşı döşeme tercihleri sağlanmaktadır. Genelde büyük bloklar halinde maden ocaklarından çıkar.

Ankara küptaş

Andezit taşı döşeme şeklinde elde edilen granit malzemesinde boyutlara bakıldığında ise doğal kırma veya sulu kesim gibi üretim çeşitlerine göre değişen boyutlardadır. Böylece andezit küp taş döşeme fiyatları da taşların boyutlarından tutunda yapılacak projenin zorluk derecesine göre ve metrekareye göre fiyat almak doğrudur.

Ankara küptaşı döşeme uygulaması

Ankara Andezit taş döşeme yapılırken ilk önce yapılan işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz; taş döşeme yapılacak alanın tespiti, toprak analizinden sora belirli bir süre başka geçiş yeri belirlenir.

Uygulama yapılan küptaş alanları

  • Yaya yolları, küçük yerleşim bölgelerinde yollar, patikalar
  • Yüzme havuzu alanları, bisiklet yolları
  • Alışveriş alanları, meydanlar, otoparklar, otobüs durakları
  • Trafik adaları, kara yolu durakları, gösteri yerleri
  • Havaalanı boşaltma yerleri, Kamyon terminal ve park yerleri
  • Servis istasyonları, yükleme yerleri, ağır endüstriyel taşıt yolları
  • Park ve bahçelerde gezinti yolları ve dinlenme alanlarının tabanlarının kaplanması

Yaşadığımız zamanda ekonomik, estetik ve dayanıklılık özellikleri nedeniyle daha çok parke taşları kaplama tercih edilmektedir.

Ankara Küptaş Ustaları

Bir granit taş olan Andezit Granit küp taş işçiliği, günümüzde hala kullanılır. Ve önemli birkaç geleneksel taş ustalığından biridir. Bu Granit küptaş lar ilk insanlar. aletleri şekillendirebildiğinden ve ev içi konutları, önemli yapıları ve günlük eserleri nasıl inşa ettiklerinden beri var olmuştur.   Bu taşlar ilham verici ve efsanevi anıtlarımızdan bazıları antik taş işçiliğinin harika örneklerinden görebilmekteyiz. Örneğin Tac Mahali düşünün bunların dışında Anadolu Medeniyetinin bulunduğu eşsiz ve birçok yapıda taşları görmekteyiz.

Eskiden günümüzde intikal eden granit küptaş işçiliği de iyi taş işleme becerilerinin yüzyıllarca devam eder. Bu tarih boyunca devam eden bir gelenek olduğunu ve üretebileceğini kanıtlamaya yetiyor. Ülkemizde de andezit granit küp taş ustalarının yetişmesinde muhtelif yerlerde bulunan granit taş ocaklarının bulunması sürekli tedarikini garantileyen yerlerin olmasından dolayı işçiliğinin de gündeme gelmesi söz konusu olmuştur. Böylece Ankara küptaş ustaları gündem olmuş ve piyasaya işçilikleri ile ve tecrübeleriyle girmişlerdir. Üstelik Ankara küptaş ustaları da olsalar Sivas dan gelenlerdir.

Bu Küptaşlar ve dolayısıyla küp taşlar doğal taş anlamında, dünyadaki en eski yapı malzemelerinden biridir. Olumlu özellikleri, binlerce yıl önce zaten takdir edildi. 

Yürüyüş yolu, park ve kaldırım gibi alanlara küp taş döşeme hizmeti vermekteyiz. Taş döşeme alanında sizlere hizmet verecek Ankara andezit taşı döşeme ekiplerimiz son derede tecrübedir. Taş uygulama işlerinize fiyatlandırma taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Parke taşı döşeme işlemine başlamadan önce zeminin sertliği kontrol ettikten sonra sıkışabilen zemin iyileştir. Kum serilmeden önce gerekli olması hâlinde zeminin Kompaktör kullanmak gerekir. Yada silindir ile sıkıştırılması zemin sertliği için yeterlidir. Peyzaj tasarımında kullanılan doğal taşlar. granit, bazalt, andezit, kumtaşı, traverten, kayrak, kireç taşı, mermer ve çakıl taşı şeklinde sıralanmaktadır.

Granit küp taş alanında uzman personellerimiz ile sizlere en iyi işçiliği sunmaktayız. Kaldırımlara küp taş döşeme için bize ulaşabilirsiniz. Andezit taş döşeme işleriniz için size hizmet sunmaktayız. Bizimle iletişime kurun ve daha fazla bilgi alın.

Andezit Küptaşlar

Günümüzdeki taş ocaklarında birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Beyaz Granit blokların işlenmesi, kesildikleri yerde gerçekleşir. 

Bu önemli bir şekilde andezit küp taş ustalarının; fakat usta ellerle gerçekleştirdiği iştir. Ve müşterilerin ilgisini çekebilecek standart boyutlara göre kesilmiş herhangi bir ürünü tedarik edebilecek haldedirler. Andezit granit küp taşlar usta Ankaralı küptaş ustalarının ellerinden geçer. Bunlar yollara, meydanlara, caddelere, özel alanlara, tarihi yapıların bahçe ve yolların itina ile ustalıklarını adeta konuşturacak şekilde döşerler.

Öncelikle  Ankara küptaş  ustaları ellerinden birçok yere bu taşlar döşenmiştir. geleneksel binlerce yıllık taş ustalığına da hizmet etmiş sayılırlar.

Ankara küptaş  ustası. Ankara küptaş . Ankaralı küptaş  ustaları. granit küp taş. andezit küp taşı. küptaş  ustaları, küptaş ustası. Ankara granit küp taş. Ankara küp taş, Ankara Arnavut kaldırım taşı. Küptaş  ustası, Andezit ustası arıyorum, andezit ustası iletişim, andezit ustalarını nerden bulabilirim. Küp taş ustası, doğal taş ustası, andezit bazalt ustası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir