Küp Taşı

Küp taşı daha çok yollarda, parklarda, villalarda, site yollarında kullanılan üzün ömürlü bir kayaç taşıdır. Granit taşlar özellikle küp taşlar sağlam yapısı ile bozulmazlar. Ayrıca dokusu ile sert peyzaj işlerinde, doğal kırma granit taşı olarak, sulu kesim ve bıçak kesimi olarak sert peyzaj uygulamalarında kullanabiliriz.  Sınırlı bölgelerde çıkar. Granit taşlar  daha çok İzmir Bergama gri granitin en iyi ürünlerinden biri küp taş ve granit parke taşıdır. Granit taş ustalığı ve uygulamaları için iletişime geçe bilirsiniz.

Küp taşı Fiyatları

Küp taş fiyatları sürekli güncel tutarak her yıl biraz daha ekonomiyi iyi takip eden firma olarak müşterilerini sürekli düşünerek hem bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.  Ayrıca işinizde profesyonel olarak yapmanıza yardımcı oluyoruz. Ayrıca Granit taş fiyatlarını alırken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerden bir de tozunu da hesaba katmaktır.  Bu fiyatlarını çeşitli taş ocaklarını arayarak güncel fiyatlar alabilirsiniz.  Bu işi bilen ve tavsiye eden çok dikkatli bir şekilde incelemenizi istiyoruz. Küp taşı fiyatına yapacak olduğunuz  projeye göre maliyet analizi yapılarak teklif verilmektedir.  

Küp Taşı Birim Fiyat Belirleme

Granit taş birim fiyatlarını nasıl hesaplanır. Genelde öncelikle şunu bilmek gerekir. Tüm ölçülerde bazen değişme ola bilmektedir. Nedenini sorarsanız granit taş ustası uygulamalarında aşırı boşluk olmasıdır. Veya sık döşendiğinde aşağıda verdiğimiz birim m²’si değişir.

  •     8x10x10 doğal kırma granit taşı ile  1 ton  5,5 yer döşenmektedir.
  •     6x8x8 doğal granit kırma taşı ile   1 ton 6.75 yer döşenmektedir.
  •    4x6x6 doğal granit taşı ile  1 ton  7.5 yer döşenmektedir.

Ölçülerine göre küp taşlar

Üretimde sıkça görülen küp taş ölçüleri projeye uygun ölçülerde doğal kesim yapılan ocaklardan satın alınmaktadır. Siz değerli müşterilerimizin hem projelerinde hem standart ölçülerinde bir hizmet sunmaktayız. Belirtilen ölçülerde genelde iç piyasa adlandırılır. Yine de Doğal kırma granit taş ölçülerine aşağıdan göz ata bilirsiniz.

  • 8x10x11, 8x9x10, 8x11x10 ölçüler vb.
  • 6x8x8, 6x7x8, 6x8x9 ölçüler vb.
  • 4x6x6, 4x5x5, 4x6x5 ölçüler gb.
küp taşı
küp taş

Resimdeki gibi yukarıda verdiğimiz ölçüler genelde standart olarak bilinmektedir. Daha kapsamlı bir bilgiye sahip olunmadığı için piyasadaki taşların neden bu kadar standart dışı denmesi kaçınılmaz olacaktır. Fakat Neden diyecek olursanız doğal kırma fabrikasyon bir ürün olmadığı için farklı ölçülere denk gelmektedir. Daha fazla bilgi almak için  taşdöşeme ‎ sitemizi arayarak ustalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Küp taş üretim yerleri

  • Granit taş üremini yapan illerimiz İzmir Bergama / kozak Aşağı cuma köyü,
  • Ankara nın ise Şereflikoçhisar da üretimi yapılmaktadır.
  • Bir başka ilimiz ise Trabzon Of ilçesinde granit taş yerleri arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir