Antalya Andazit Ustası

Antalya andazit ustası ürününden zemin döşemesi, merdiven döşemesi veya yol döşemesi gibi alanlarda öne çıkar. Bu şekilde seçilen taşın mutlak olarak sağlam, estetik ve uzun ömürlüdür. Özellikle gri ve siyaha yakın tonlarda renkleri, tanecikli görüntüsü ve keyifli yapısı sayesinde de kentsel alanlarda çok sık kullanılmaktadır.

antalya andazit ustası iletişim

Böylece Antalya andazit ve granit taşlar arasında sağlamlığı nedeniyle Anatlya da andazit daha çok tercih edilebilmektedir. Fakat Antalya andazit ustası;  denilince önce küp ocakları ve granit andezit küp taşların geçmiş oluşumlarına bakmak lazımdır. daha çok bütün taş ocağının belki bin yıllık bir geçmişi vardır.  

Andazitle Antalya Doğal Değişim

Burada öcelikle Andezit küp taş ve granit küp taş hizmeti sunanların tipik olarak yaygın oldukları görülmektedir. Ayrıca Böylelikle ayrı bir taş türü sunarlar. Fakat Genelde dünyada sürekli yeni malzemeler ve yeni taş ocakları arayışı, mimari için sürekli olarak özel yeni teklifler ve cazibe alanları ortaya çıkarıyorlar. Bu şekilde Yeni makinelerin kullanımı, taş ocaklarını ve Antalya andazit ustası ustalarının mesleğinin önemini hassas hale getirir

Genelde Yürüyüş yolları, bahçe dekorasyonları veya kaldırım döşemeleri gibi birçok farklı noktada daha düzenli ve sağlıklı bir döşeme için granit küp taşı döşeme tercihleri sağlanmaktadır. Fakat Genelde büyük bloklar halinde maden ocaklarından çıkar.

Andezit taşı döşeme şeklinde elde edilen granit malzemesinde boyutlara bakıldığında ise doğal kırma veya sulu kesim gibi üretim çeşitlerine göre değişen boyutlardadır. Böylece andezit küp taş döşeme fiyatları da taşların boyutlarından tutunda yapılacak projenin zorluk derecesine göre ve metrekareye göre fiyat almak doğrudur.

Antalya küptaş döşeme uygulaması

Güzel ilimiz Antalya Andezit taş döşeme yapılırken ilk önce yapılan işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz; taş döşeme yapılacak alanın tespiti, toprak analizinden sora belirli bir süre başka geçiş yeri belirlenir.

Andazit Taşı uygulama yapılan andazit alanları

  • Yaya yolları, küçük yerleşim bölgelerinde yollar, patikalar
  • Yüzme havuzu alanları, bisiklet yolları
  • Alışveriş alanları, meydanlar, otoparklar, otobüs durakları
  • Trafik adaları, kara yolu durakları, gösteri yerleri
  • Havaalanı boşaltma yerleri, Kamyon terminal ve park yerleri
  • Servis istasyonları, yükleme yerleri, ağır endüstriyel taşıt yolları
  • Park ve bahçelerde gezinti yolları ve dinlenme alanlarının tabanlarının kaplanması

Böylece Yaşadığımız zamanda ekonomik, estetik ve dayanıklılık özellikleri nedeniyle daha çok parke taşları kaplama tercih edilmektedir.

Antalya da Andazit Ustaları

Böyle Bir granit taş olan Andezit Granit küp taş işçiliği, günümüzde hala kullanılır. Ve önemli birkaç geleneksel taş ustalığından biridir. Hem Granit andazit taşları şekillendirebildiğinden ve ev içi konutları; önemli yapılar halinde gelir. Günlük eserleri nasıl inşa ettiklerinden beri var olmuştur. Bu hali ile İlham verici ve efsanevi anıtlarımızdan bazıları antik taş işçiliğinin harika örneklerinden görebilmekteyiz. Bir Tac Mahali düşünün bunların dışında Anadolu Medeniyetinin bulunduğu eşsiz ve birçok yapıda taşları görmekteyiz.

Fakat Günümüzde intikal eden granit andazit işçiliği de iyi taş işleme becerilerinin yüzyıllarca devam eder. Ayrıca Tarih boyunca devam eden bir gelenek olduğunu ve üretebileceğini kanıtlamaya yetiyor. Böylece Andezit granit küp taş ustalarının yetişmesinde iş alanlarının olmasından dolayıdır. İşçiliğinin de gündeme gelmesi söz konusu olmuştur. Üstelik Antalya andazit ustaları gündem olmuş ve piyasaya işçilikleri ile ve tecrübeleriyle girmişlerdir. Ayrıca Antalya andazit ustaları da olsalar Sivas dan gelenlerdir.

Antalya da Andazit Taş Ustalarına Nasıl ulaşabiliriz.

Hem Andazit taşlar doğal taş anlamında, dünyadaki en eski yapı malzemelerinden biridir. Bu durum Olumlu özellikleri, binlerce yıl önce zaten takdir edildi. 

Genelde Gezi yolları , park ve kaldırım gibi alanlara küp taş döşeme hizmeti vermekteyiz. Granit Andazit döşeme alanında sizlere hizmet verecek Antalya andezit taşı döşeme ekiplerimiz son derede tecrübedir. Granit taş olan Andazit uygulama işlerinize fiyatlandırma taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

Bu Granit Andazit taş döşeme işlemine başlamadan önce zeminin sertliği önmelidir. Bunu kontrol ettikten sonra sıkışabilen zemin iyileştir. Ayrıca Taş tozu serilmeden önce gerekli olması hâlinde zeminin Kompaktör kullanmak gerekir. Veya silindir ile sıkıştırılması zemin sertliği için yeterlidir. Fakat Andazit Granit, bazalt, andezit, kumtaşı, traverten, kayrak, kireç taşı, mermer ve çakıl taşı şeklinde sıralanmaktadır.

Yinede Andazit küp taş alanında uzman personellerimiz ile sizlere en iyi işçiliği sunmaktayız. Böylece Kaldırımlara küp taş döşeme için bize ulaşabilirsiniz. Bu Andezit taş döşeme işleriniz için size hizmet sunmaktayız. Fakat Bizimle iletişime kurun ve daha fazla bilgi alın.

Granit Andezit Küptaşlar

Tarihten günümüzdeki taş ocaklarında birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Beyaz Granit blokların işlenmesi, kesildikleri yerde gerçekleşir. 

Bu Andezit küp taş ustalarının; fakat usta ellerle gerçekleştirdiği iştir. Ve müşterilerin ilgisini çekebilecek standart boyutlara göre kesilmiş herhangi bir ürünü tedarik edebilecek haldedirler. Ayrıca Bu Andezit granit küp taşlar usta Antalyalı andazit ustalarının ellerinden geçer. Antalya andazit ustası Genelde Sokak ve Caddelere; özel alanlara döşenir. Ayrıca tarihi yapıların bahçe ve yolların itina ile ustalıklarını adeta konuşturacak şekilde döşerler.

Güzel ilimizde Antalya andazit ustaları; ellerinden bir çok yere bu taşlar döşenmiştir. Böylece Geleneksel binlerce yıllık taş ustalığına da hizmet etmiş sayılırlar. Hem Andazit ustalarına ulaşmak için iletişim bölümüne bakabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir