Bazalt Taş Çeşitleri

Sınırlı sayıda olmak ürere Bazalt taş çeşitleri aşağıdaki gibi listelenebilir.

Özellikleri ile Bazalt Taş Çeşitleri

Bazalt Küp Taşları

Günümüzde bazalt küp taşları duvar ve yer döşemelerinde yaygın kullanılan doğal taşlar arasında yer alır. Bu Taşların çıkarılmasının peşinden kırılma, şekillendirme işlemi belirlenen standart boyutlarda taş işçileri tarafından elle gerçekleştirilmektedir. Bu taşlar  sert ve sağlam yapısı, koyu renk görüntüsü ile dikkat çekmektedir. Sağlam ve doğal taşlar grubunda yer alması sebebi ile kullanımı son derece sağlıklıdır. 

bazalt taş
bazalt taşı

Farklı boyutlarda boyutlarında kesilerek ya da kırılarak uygulama alanına göre şekillendirilmektedir. En çok kullanılan boyutları ise 4×6,  6×8,  8×10, 15×18 gibi ölçülerinde  kullanım alanı ve tercihinize göre farklı döşeme yüzeyler için uygundur. Böylece Bazalt küp taşları isminde de geçtiği gibi geometrinin vazgeçilmez estetiği ve gri, koyu füme, siyah gibi herkes tarafından sevilen renklerde olması ile ilgi ve tercih edilmektedir.

 Daha çok site, sokak ve mahallelerin estetik yürüyüş mesafeleri ya da araç yolları için kullanıldığı gibi duvar döşemelerinde de sokak tarzını yansıtmak, bulunulan ortamı genişletmek ve bazaltın sağlıklı yapısını duvar yüzeyine taşımak için de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu taşlar derin, sağlam ve kalın yapısı gereği dayanıklılığı, uzun süre döşeme alanlarından ayrılmaması ve çökme gibi tatsız sürprizlere açık olmaması sebebi ile uzun vadede kalite ve kullanım imkânı sunmaktadır.

Döşeme alanlarını bazalt küp taşı ile döşeme yapılırsa 10 yıllar boyunca sorunsuz olur. Böylece uzun vadede ekonomik bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Bazalt taşı döşeme ile gerçekleştirdiğimiz araç, yaya yolu ve duvar döşeme proje örneklerimize bakarak karar verebilirsiniz.

Bazalt bordür taşları

En çok kullanılan 10x20x50 cm, 10x15x50 cm, 15x25x50 cm ebatlarında Bazalt bordür taşları  taşlardır. Bu taşlarda volkanik kökenlidir. Suyu emmez, suda dağılmaz. Sık dokunmuş, füme ve siyah renklidir. Bu taşlar Kesicilerle kesildiğinde düzgün yüzey verdiğinden her zaman tercih edilen bir taş türüdür. Genellikle bu taşlar da İç Anadolu Bölgemizden temin edilmektedir. Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kars, en çok üretim yapan illerimizdir. Döşeme ve kaplama taşı olarak kullanılmaktadır. Yollar ve bahçelerde kullanılır.

bordür bazalt taşı
bordür bazalt taşı

Kaldırım, yol tretuar, garaj içlerinde ve parklarda, peyzajlarda kullanılmaktadır. Çok ağır yük taşıyacak kadar dayanıklıdır. Bu Bazal bordür taşları yapıların kenarına uygulanır. Hem Küp taş döşeme uygulaması yapılan taşların bozulmaması için kullanılır.

Bazalt taş çeşitleri olan bordür taş özelliği

Bazalt Bordür Taşı Özellikleri

  • Bu taşlar sağlık açısından uygundur.
  • Ayrıca Uzun ömürlüdür
  • Kesinlikle koku yapmaz.
  •  Natural yapısını hiç bir zaman değiştirmez.
  • Üstelik Renk olarak solmazlar
  • Hem Doku özelliğini kaybetmezler

Granit Bordür Taşları daha çok Ankara’ da üretilip İzmir Alsancak limanından ya da Mersin limanından sevk edilip aynı zamanda çokça ihracatı da olur. Üstelik Granit ya da doğal taş projelerinde sıklıkla önerirler.  Gerek  yurt içi gerekse yurt dışında bol miktarda tercih sebebidir. Ayrıca Arnavut kaldırım taşları da döşenebilmektedir.

Granit Bazalt Bordür taşı ustalığı olarak uzun yıllar sahip olduğumuz deneyim ve uygun fiyat alternatifimizle sizlere hizmet vermekten gurur duyarız. Yol kenarlarında park ve peyzajlarınızda, okul bahçelerinde, yol kenarlarınızda tercih edeceğiniz bordür taşlarımızdan memnun kalacaksınız. Bizler Kısa  sürede, en uygun fiyatla bordür taşı hizmetimizi kapınıza kadar sorunsuz getirmeyi taahhüt ediyoruz. Ayrıca Bordür taşı ustası piyasada zor bulunan ustalardandır oysa firmamız olarak tecrübeli ustalara sahibiz.

 Bazalt plak taşları

Düzgün yüzeyi olan Bazalt plak taşları  su emmeyen ve dağılmayan özelliği, füme rengi, kesicilerle kesildiğinde ise düzgün yüzey vermekte olduğu için müşterilerimiz tarafından oldukça fazla aranan bir taş çeşididir. Daha çok İç Anadolu Bölgesinde bazalt plak taşları üretimi madencilik sektöründe büyük artış göstermekte olup firmamızın da en kıymetli ve en çok tercih edilen taşlarındandır.

Bazalt taş çeşitleri
Bazalt plak taşı

 Bu taşların siyah olmasından dolayı birçok firmanın gözdesi ve projelerde bir numaradır. Böylece Bazalt plak taşları sağlığımız içinde diğer taşlara nazaran önemlidir. Koku yapmazlar, doğallığı hiçbir zaman bozulma olmaz ve değişmez, tüm dünyada tercih sebebi olan Bazalt plak taşları Türkiye’de ise daha çok Ankara ilimizde üretilip yurt dışı projelerinde de oldukça sık çıkar.

 Bu nedenle Tecrübeli bazalt plak taşı ustalarımız ile hizmet sunmaktayız. Bu Bazalt plak taşının en önemli özelliklerinden birisi ise arazilerde sütunlar halinde ve altıgen prizmalar şeklinde meydana gelmiş ve işlenmiştir.

Bazalt yağmur oluğu taşları

Bazalt taş çeşitleri
bazalt yağmur oluk taşı

Bu taşlar adından da anlaşılacağı gibi Bazalt yağmur oluğu taşları granit küp taşı döşemesi veya parke taşı döşemesi ile yanlara yapılan taş oluklar şeklinde dizilen taşlardır. Oluk yağısı ile yağmur oluğu gibi suyun istenilen yere akmasını sağlar. Fakat Bu taşlar küp taş döşemlerinde sık kullanılan ve yağın olarak bulundan taşlardır. Hem görünüm olarak hem de işlevi olarak tercih edilmektedir. Bundan dolayı Bazalt yağmur oluğu taş ustalarımız her daim bulunmaktadır.

Tüm yukarıda bahsedilen bazalt taş çeşitleri hakkında bilgi ve almak için bize ulaşın ayrıca döşenmesi de ayrıca bir ustalık gerektirmektedir. Bu nedenle Tecrübeli ustalarımıza ulaşmak için bizimle iletişime geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir